AKKOL Okulları'nda Öğrenciler Her Anlamda Gelişiyor

Düzenlenen kahvaltıda açıklamalarda bulunan Atlı, AKKOL Okulları’nda öğrencilerin her anlamda geliştiğini, bu gelişim kapsamında global dünyada kendi ayaklarının üzerinde, Türk Kimliklerini unutmadan hayatlarına devam edebilecek bireylerin yetiştiğini söyledi.

"Bilingual Methodu Ve Eğitim Koçluğu” eğitim sisteminin sınıflarında uygulandığını ifade eden Genel Müdür Burcu Atlı açıklarına şu şekilde devam etti; “Biz Amerikan Kültür Kolejleri olarak kurumsal bir firmayız. Merkezimiz İstanbul ve Aydın olmak üzere iki şehrimizde. Türk menşeli bir firmayız. Biz Niğde’de ilk eğitim ve öğretim hayatımıza Amerikan Kültür Yabancı Kültür kursu ile 2008 yılında başladık. İlk 8 yıl dil kursu müdürlüğü yaptım. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında AKKOL Okullarını yani Amerikan Kültür Kolejlerinin kısaltılması olan ilkokul ve ortaokulumuzu bünyemize kattık. Akabinde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Taç Temel Lisesini faaliyete geçirdik. 2016-2017 sezonunda ise AKKOL kreş olarak 2-6 yaş arası gündüz bakımevi ile faaliyete geçtik. 2018 yılında ise kampüs binamıza ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi olarak taşındık ve faaliyetlerimizi burada devam ettiriyoruz. Kampüsümüz dışında bizim şubemiz olarak merkezde DİLFEN kolejimiz var. Kolejimizde ilkokul, ortaokul ve bünyesinde anaokulu bulunmakta. Yaklaşık olarak kampüsümüzde ve merkezimizde ki okulda 600 öğrencimiz bulunuyor. Anaokulundan liseye kadar her yaş grubu için eğitim sınıflarımız mevcuttur. AKKOL Okulları olarak farkımız biz  "Bilingual Methodu Ve Eğitim Koçluğu” eğitim modelini kullanıyoruz. Bu modeli Niğde’de tek yapan okuluz ve Türkiye genelinde de bizim markamız olan okullar yapıyor. Bu bizim vurucu kısmımız diyebiliriz. “Bilingual Methodu Ve Eğitim Koçluğu” Eğitim Modeli kapsamında sınıflarımızda her derste 2 öğretmen bulunuyor. Bunlardan bir tanesi öğrencinin dersine giren ilkokul da sınıf öğretmeni, ortaokulda branş öğretmeni oluyor. İkinci öğretmen olarak dediğimiz öğretmenlerimiz bizim sabit İngilizce Öğretmenlerimiz var. İngilizce Öğretmenlerimiz her sınıfta sabit oluyorlar ve eğitim ve öğretim saatleri boyunca hiçbir şekilde Türkçe konuşmuyorlar. Böylelikle biz öğrencilerin okul ortamında İngilizceyi bir ihtiyaç haline getirip kullanmalarını sağlıyoruz. Birinci sınıfta bu eğitim sistemiyle başlayan öğrencilerimiz ortaokul düzeyinde B1-B2 düzeyde İngilizce eğitimini tamamlamış oluyorlar. Buna rehber eğitim sisteminde diyebiliriz çünkü koçlarımız aynı zamanda öğrencilerin tüm gelişimlerini, ödev takiplerini, devamsızlıklarını, derse katılımlarını, akademik sosyal ve psikolojik gelişimlerini birebir haftalık olarak takip edip veliye rapor hazırlayıp sunuyorlar. Okulumuzda tam gün sosyal, kültürel faaliyetlerimiz var. Piyano eğitimleri veriyoruz. Her öğrenciye bir piyano düşüyor. Beden, müzik ve resim derslerini branş öğretmenleriyle işliyor öğrencilerimiz. Drama, satranç, kod yazılımı ve robotik eğitimi, hafta sonları tenis, gitar ve şam eğitimleri ile öğrencilerimizi entegre bir programla destekliyoruz. Bakış açımızda şu; Biz global dünyaya ayak uydurmaya çalışan, öğrencileri iyi dil bilen, iyi bilgisayar kullanabilen ve günümüz dünyasına kolaylıkla adapte olabilen bireyler olsun istiyoruz.”

ÖĞRENCİLERİMİZ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ UNUTMUYOR

AKKOL okullarında öğrencilerin donanımlı bireyler olarak yetiştirildiğini ifade eden Atlı, “Türk kimliklerini unutmadan, milli ve manevi duygularını yaşatan bireyler yetiştirmek bizim amaçlarımız arasında yer alıyor” dedi. Atlı açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Öğrencilerimiz bu bireyler olurken öncelikle Türk kimliklerini unutmadan, milli ve manevi değerlerini ihmal etmeden gelişim göstermelerini hedefliyoruz. Bizler hanımefendi ve beyefendi aynı zamanda da kendilerini her anlamda donatmış Türk gençleri yetiştirmeyi hedefleyen bir okuluz. Bu anlamda da Milli ve Manevi olgular, kutlamalar, anmalar ve törenler açısından da okul olarak bu uygulamalara çok önem veriyoruz. Kendi düzen iç disiplinimizde de tabi ki Z Kuşağının özelliklerini göz önünde bulundurarak veyahut gelişim cağının getirdiği bazı yenilikleri göz önünde bulundurarak, çok katı olmamak kaydı ile logomuzda da yer alan “Gelenek, Bağımsızlık ve Erdem” kısmında ki gelenekçi yaklaşımımızla hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Çünkü bizim kendi bir kültürümüz var ve bir bireyin yetişmesi içinde kültürünün asimile olmasına gerek yok. Kendi kültürünü Milli ve Manevi duygularını unutmadan dilde öğrenebilir, teknolojiye de ayak uydurabilir, her gittiği ortamda da başarı sağlayabilir.

“GERÇEK SINAV, GERÇEK MEKAN”

Yeni bir uygulamamızda var. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde “Gerçek Sınav, Gerçek Mekân” uygulaması düzenleyeceğiz bu Cumartesi günü. Şöyle ki biliyorsunuz kampüsümüzde her kademe olduğu için mezun gruplarımız oluyor 8’inci ve 12’nci sınıflar. Şimdi 12’nci sınıflarımız 17-18 Haziranda üniversite sınavlarına girecekler. Bizde üniversite sınavının bir ön planı olan “Gerçek Sınav, Gerçek Mekân” uygulamasını faaliyete geçireceğiz. Uygulamamızda öğrencilerimize tıpkı üniversite sınavına girecekler gibi ortam hazırlayacağız. Bu koşullar altında öğrencilerin sınav heyecanını kırmak istiyoruz.

Bizim bir başka farklı uygulama ve etkinliğimiz olarak 23 Nisan haftası var. 23 Nisan haftasında, Madem Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı çocuklarımıza ayırmış, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. İşte survivor parkurlarından tutan geleneksel Türk çocuklarının oynamış oldukları oyunlara kadar, dans, tiyatro ve müzik gösterilerine kadar okulumuzda 5 yıldır bu programlar 23 Nisan haftası etkinlikleri kapsamında oluyor. Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 1 hafta boyunca kutluyorlar.

Biz okulumuzda Türk Kültürüne bağlı, milli ve manevi duygularını unutmayan, global dünyada kendi ayaklarının üzerinde durabilen donanımlı bireyler yetiştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

DÜNYAMIZIN VE TOPLUMLARIN GELECEĞİ NİTELİKLİ...
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü...

Haberi Oku