Hilal'in Kardeşleri Her Zaman Yan Yana Olacaktır

Biz İki Devlet, ama Tek Milletiz diyen Milletvekili Gültekin;‘’ Geçmişimiz bir, kaderimiz bir, davamız bir, kıblemiz bir, devletlerimiz ayrı olsa da aynı milletin yürekleri bir atan kardeşleriyiz. Hocalı da gözyaşımız beraber akmıştır, şimdi Karabağ’da mücadelemiz beraberdir. Rabbimize yalvarmak için ellerimiz semaya açıldığında dualarımız birdir. Biz iki devlet tek milletiz. Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattıkları bu mücadele de sonlarına kadar yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.

Türkiye’nin, eski Türkiye olmadığını, artık devler liginde olduğunu belirten Milletvekili Gültekin;‘’ 1992 yılında Hocalı kasabasında Ermeni askerleri, bilerek sivil Azeri kardeşlerimizi en ağır işkencelerle toplu olarak katletmişlerdir. Hocalı da; 613 kardeşimiz katledilmiş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. 1275 kişi rehin alınmış ve 150 kişi ise kaybolmuştur. Hocalı da o gün içimizi dağlayan aynı Ermenistan’ın Türkiye toprakları üzerinde de aynı hayalleri olduğu aşikârdır. Ama artık anlayacaklar, Türk Milletinin bir karış toprağını dahi alamazsınız. Onların bu hayallerini tarihin çöplüğüne gömeceğiz. Dönemin Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey, o gün sadece Hocalı da bulunan kardeşlerimizi kurtarmak ve o bölgeden sivilleri nakletmek için ülkemizden helikopter talep ettiğinde helikopterimiz yok cevabını almıştır. O gün bu cevabı veren Türkiye’den, bugün, ekranların karşısına geçerek tüm dünyaya bütün imkânlarımızla Azerbaycan’ın yanınızdayız diyen bir devlet olduk. Başkalarının onayına muhtaç olan bir ülkeden bugün tüm kardeşlerimize kendi kararlarımızı alarak yardım edebilen bir Türkiye’ye geldik. Tüm dünyanın, yeni Türkiye ile tanışma vakti geldi. Karabağ’ın işgali Türkiye’nin millî bir meselesidir ve her anlamda buna göre hareket edilmektedir. Devletçe ve milletçe Türkiye her zaman Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır‘’ dedi.

Bizim olmadığımız yer de Azerbaycan vardır, onun olmadığı yerde de Türkiye vardır diyen Milletvekili Gültekin;’’ 2014 yılında AB-Doğu Ortaklığı Zirvesi’nde ülkemize karşı yapılan haksız ve ağır eleştirilere, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisya’ınn soykırım iddialarına, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev  sert bir şekilde cevap vererek ‘’ burada Türkiye temsil edilmiyor olabilir, bundan yararlanıyorsunuz, ama Türkiye yoksa kardeşi Azerbaycan buradadır, ben buradayım’’ diyerek kardeşinin hakkını nasıl savunduysa şimdi Türkiye de Azerbaycan’ın hakkını hukukunu aynı kararlılıkla savunmaktadır’’ dedi.

Milli ve haklı bir mesele de bile dik duramayan muhalefetimiz olduğunu dile getiren Milletvekili  Gültekin;’’ Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivilleri hedef aldığı saatlerde, CHP’nin dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı Ünal Çeviköz, Azerbaycan’a yönelik destek açıklamalarında bulunmak bir yana, yalnızca işgalci Ermenistan’ın işine yarayacak açıklamalarda bulunulmuş, tam da istenildiği gibi kısa sürede uluslararası medya tarafından sahiplenilerek yaygınlaştırılmıştır. Tabi bu Ünal Çeviköz’ün Türkiye karşıtı ilk söylemi değil. Daha önce yürütmekte olduğu birçok görevde benzer açıklamaları vardır. İşte bu zihniyet; Doğu Akdeniz ve Türk-Yunan sorununda olduğu gibi, toplumun büyük kısmının destek verdiği dış politika konularında özellikle ülkemizin tutumunu itibarsızlaştırma gayretiyle hareket etmektedir. AK Parti'ye değil, resmen Türkiye’ye muhalefetler’’ dedi.  

Teknolojimizin geldiği nokta Karabağ’da sahnededir diyen Milletvekili Gültekin;’’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yerli ve milli sanayi hamleleri ile Türkiye çağ atlamıştır. Günümüzde Milli Teknoloji Hamlesinin bir neticesi olan yerli İHA’ların sadece ülkemizde değil, ihraç edilen ülkelerde de elde ettiği başarı bu vizyonun bir başarı göstergesi olmuştur. 30 yıldır işgal altında olan Dağlık Karabağ’da, Azerbaycan, ülkemizden aldığı İHA’lar ile askeri ve teknik üstünlük sağlamış ve kısa bir süre içerisinde işgal altında olan 7 köy ve stratejik tepeleri geri alan Azerbaycanlı kardeşlerimiz Fuzuli-Cebrail ve Ağdere-Terter istikametinde önemli ilerlemeler kaydetmiştir. İnşallah en kısa sürede de işgal altında olan tüm topraklarını düşmandan temizleyecektir’’ dedi.

Ülkemiz üzerine sürekli farklı planlar kurulduğuna dikkat çeken Milletvekili Gültekin;’’ bazı konulara çok ince ve farklı açılardan bakmak gerektiğini düşünüyorum. Tam Doğu Akdeniz’de diplomasiye kapı aralanmışken yeniden Türkiye’nin dikkati Azerbaycan-Ermenistan çatışmasına çekilmek isteniyor.  Doğu Akdeniz de köşeye sıkışanlar dikkati şimdi bu bölgeye kaydırmaya çalışıyorlar. Farklı planlarla ülkemizi birçok cepheye çekmeye ve uluslararası alanda zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Ama bölgede sergilenen tüm oyunlara, saldırgan ve diplomasiden uzak tutumlara rağmen Türkiye; kendi haklarından taviz vermeden, Doğu Akdeniz’de de çalışmalarına devam edecek ve Azerbaycan'ın da yanında olmayı sürdürecektir’’ dedi.

Biz Biriz diyen Milletvekili Gültekin;’’ Hilal’in kardeşleri olarak bizler de her zaman, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın gözünün içine bakarak dediği gibi bütün imkânlarımız ile kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biz iki devlet ama tek milletiz, bu değişmeyecek her zamanda böyle kalacaktır. Vatan toprağı için şehadete yürüyen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum’’ dedi. Haber Merkezi

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alt Bölge Devlet Teşviki ve Desteği Bilgilendirme...
2846 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile “Alt Bölge Desteğinden Yararlanabilecek ilçeler” kategorisine...

Haberi Oku