Niğde BILSEM Avrupa'yı Salladı

AB üyeleri ve aday ülkeler arasında anlaşmalı olan kurumlar ve okullar ile öğrenci ve öğretmen çalışmalarınıkapsayan  ''ERASMUS programı'' çerçevesinde,  Niğde Bilim ve SanatMerkezininİngilizceöğretmeni Osman Aydoğarkoordinatörlüğünde, Avrupaülkelerininkurumları ve okullarıylahazırladığıprojeler,  AB tarafındankabuledildi.

Niğde BilsemKoordinatörlüğünde olan “I learn Science with Robots”isimli Ka229 projeortaklarıYunanistan veİtalya’dır.Bu projede, 2 yılsüresinceeğlenceli ve ilgiçekicibiretkinlik olan Robotic kodlamaeğitimleridüzenlenecek.Matematik, programlama, bilimselsüreç, projeyönetimigibibirçokkonuyu hem ülkemizöğrencilerine hemde Avrupalıöğrencilereöğretilecek ve onların problem çözme, takımçalışması, iletişimbecerilerinigeliştirmeyeçalışılacak.

İspanyakoordinatörlüğünde ortak olunan “Challenge-Engage,Investigate, Act”isimliKA229 projesindeiseortaklar, Bulgaristan,İspanya,Litvanya,Polonya,Romanya’dır. Bu projedeNiğdeBilim ve Sanatmerkeziönderliğinde STEAM çalışmalarıyapılacaktır.

Romanyakoordinatörlüğünde ortak olunan“The Non-Formal and the Digital Classrooms for Inclusion “isimli KA229 projesindeiseortaklarİtalya, Polonya ve Romanya’dır.Ana temasısosyaletkileşimolan birprojedir.

YineRomanyakoordinatörlüğünde ortak olunan” Exchange of good practices for implementing CLIL method to cater for the needs of disadvantaged and special needs groups  and to reduce the differences in learning outcomes linked to the socio-economic disparities”isimli KA201 projesindeortaklarİngiltere, Romanya, Yunanistan ve İtalya’dır. Bu projedeise öğretmen ve öğrencileredisiplinlerarasıçalışmametotlarıüzerineeğitimlerverilecek.

Niğde Bilsem Müdürü İsa Aliç “İkiyılsürecek olan projelerde her ülkeden 80’er öğrenci yeralacak.Öğrenciler, 14 ülkeyiziyaretlerçerçevesindeprojeyekatılımsağlayacaklar.Öğrenciler hem eğitimalacak, hem de o ülkeninkültürünütanımışolacak. Bu eğitimialanöğrenciler, gelecekhayatlarındakariyerlerineimtiyazlıbirçalışmakoymuşolacaklar. Zor ve ağırbireğitiminardındançokverimli ve iyibirsonuçalacağız.

Eldeedilenbugüzelsonuçta, bizlere destek olan ve yolgösteren İl MilliEğitimMüdürümüzHalil İbrahim YAŞAR’a ve yönetimekibine, projekoordinatörümüz Osman Aydoğar ile Bilsemprojeekibimizeçokteşekkürederim '' dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kemerhisar'da kaza: 1 yaralı
Bor ilçesi Kemerhisar Beldesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hafif şekilde yaralandı.

Haberi Oku